Ne Giyeceğim, Kıyafetlerim Olmuyor!Pamuk ürünleri tercih edin.!

Hamilelikte ilk 5 ay halihazırda bulunan kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. Tabi bu kişiden kişiye değişmektedir. Hamilelik için alacağınız bütün kıyafetlerde ve çamaşırlarda mutlaka PAMUK ürünleri tercih edin. Bu aşamada ben hamile çamaşırlarının fiyatlarının ciddi yüksekliği nedeniyle normal pamuk yüksek bel ic çamaşırlar almayı tercih ettim. Bu sayede tek çamaşır fiyatına 4-5 tane aynı rahatlıkta çamaşır almış oldum.Mümkün olduğunca bir beden büyük alın

Diğer önemli konulardan birisi bir beden büyük olması. Hamilelikte terleme daralma nefes alamama gibi negatif  etki eden unsurların olması nedeniyle rahat olabileceğiniz kıyafetlere yönelin. Bu konuya özellikle dikkat edin.

Özellikle hamileliğinizin son 3-4 ayı yaz dönemine denk geliyorsa havaların soğuk olduğu dönemde sizi rahat ettiren kot hamile pantolonları pek işe yaramıyor. Bundan dolayı daha salaş pamuklu pantolon etek tayt yada keten hamile pantolonları tercih edin. Fakat dolabınızı tamamen buna göre düzenlemenize gerek yok 3-4 parça birşey emide olun yeterli :)

Özellikle uzun süre dışarıda durmanız gerekiyorsa etek ve türevi pişik olmanızı tetikleyecek ürünlerden kaçının.Ayakkabıya gelecek olursak yazın sandalet terlik kışın daha çok outdoor botlara yönelin.

Sütyen olarak üzülerek söylemeliyim ki dantelli destekli sütyen seven biriyseniz bunlara veda etmeniz gerekecek. Ve alışması zor olacak  ağrımaya şişmeye kaşınmaya büyümeye başlayan göğüsleriniz bunları giymenize müsaade etmeyecek. hatta emzirme hamile sütyeni almaya kullanmaya başlayabilirsiniz. sürekli destekli kullanan kişiler için zor oluyor  beden olarak da birer beden büyütmek yararınıza olacaktır. Son olarak büyüyen göğüslerinizi kontrol altında tutabilmek için hamileliğiniz boyunca sütyeninizi cıkarmadan yatmak yararınıza olur.

Yorumlar